“Spanguolių žygio Aukštumaloje” dalyvių paaukotos lėšos skirtos sudegusios pažintinio tako dalies rekonstrukcijai

        Mingės kaimo bendruomenė ir Nemuno deltos regioninio parko direkcija kartu su vietiniais gamtos gidais rugsėjo 23 d. suorganizavo “Spanguolių žygį Aukštumaloje” po jau rudenėjančią aukštapelkę. Žygio idėja – drauge aplankyti aukštapelkę, sužinoti apie jos gyvenimą, pasidžiaugti pelkės dovanojamomis gėrybėmis, išmokti saugiai ir atsakingai elgtis gamtoje, o tuo pačiu – surinkti lėšų šių metų gegužę sudegusios Aukštumalos pažintinio tako dalies rekonstrukcijai paspartinti. 

 

        Šilta rudeniška saulė lepino visus susirinkusiuosius, dosniai rausvindama keliautojų skruostus, o virš žygeivių galvų bepraskrendančių gervių ir žąsų balsai viliote viliojo žiūrėti ne po kojomis (kur čia tos spanguolės?), o akimis ganyti dangaus žydrynę.  Visos nors ir ne itin gausiai susirinkusių žygio dalyvių paaukotos lėšos (121,71 Eur) lėšos jau perduotos Nemuno deltos regioninio parko administracijai. Tikimės tai paspartins tako atkūrimo darbus.

 

        Projekto “Aukštumala” kolektyvas nuoširdžiai dėkoja visiems žygio dalyviams – organizatoriams ir žygeiviams – už suvokimą, kad visi kartu galime saugoti mus supančią aplinką ir netgi padėti gydyti skaudulius, kuriuos palieka neatsakingi lankytojai. 

 

        Ačiū žygio gidams – Kristinai Muidinaitei ir Robertui Kubiliui!

 

J. Sendžikaitės nuotr.