Naujienos

IN MEMORIAM. Liūdime dėl prof. dr. Romo Pakalnio netekties

    Brėkštant 2020-ųjų rugsėjo 20-osios rytui užgeso kraštovaizdžio ekologo, gamtininko, aplinkosaugininko, pelkių tyrėjo ir atkūrimo iniciatoriaus Lietuvoje, miškininko, visuomenininko, išradingo ir kantraus Mokytojo, nuoširdaus, reiklaus ir plačių pažiūrų Kolegos, kupino Optimizmo ir Meilės gimtąjai kalbai, gamtai, šalies istorijai bei jos žmonėms, Kovotojo ir Svajotojo prof. dr. Romo Pakalnio gyvybė. Pirmosiomis 2021-ųjų metų dienomis būtume šventę garbingą profesoriaus 80-metį…

Plačiau...

Atkuriama Sacharos pelkė Lietuvoje: 2020-ųjų pavasaris jau bus kitoks

     „Sachara bus šlapia“ – tokią žinią skelbia projekto LIFE Peat Restore pelkių atkūrimo ekspertų grupė Lietuvoje. Prieš aštuonis dešimtmečius nusausintai ir durpių kasybai skirtai, ne kartą degusiai ir jau keturisdešimt metų apleistai 88 ha ploto Sacharos pelkei (Rokiškios r.) 2020-ųjų pavasaris žada naujų galimybių…

 

     Daugiau informacijos galite rasti projekto LIFE Peat Restore tinklapio naujienų skyriuje arba savaitraščio  “Žaliasis pasaulis” puslapiuose: Sacharos pelke vel bus slapia ZP_2020_04_09 Nr 14.

Plačiau...

Projektas LIFE Peat Restore kviečia LIKTI NAMUOSE ir aplankyti tarptautinę nuotraukų parodą „Atkurdami pelkes švelniname klimato kaitą“ virtualioje erdvėje

     Šią gamtos nuotraukų parodą parengė LIFE Peat Restore projekto ekspertų grupė iš Latvijos universiteto, glaudžiai bendradarbiaudama su kolegomis iš Estijos, Lietuvos, Lenkijos ir Vokietijos. Nuo 2019 m. kovo mėnesio paroda jau eksponuota įvairiose viešosiose erdvėse Latvijoje ir Vokietijoje, kol pagaliau ji pasiekė Estiją…, kur ją sustabdė dėl koronoviruso infekcijos plitimo paskelbtas karantinas. Kadangi šiuo metu negalime Jūsų pakviesti saugiai aplankyti parodą viešose erdvėse, todėl ją perkėlėme į dabar bene lankomiausią ir legviausiai pasiekiamą aplinką – virtualią „parodų salę“ internetiniame pasaulyje – PARODA (spausti čia).

 

     Lai paslaptingas pelkių pasaulis suteiks mums visiems jėgų, džiugesio ir tikėjimo ateitimi! 

Plačiau...

Kviečiame savanorius į kiminų sodinimo talką Aukštumalos durpyne

     Š. m. rugsėjo 13–14 d. Lietuvos gamtos fondas kviečia savanorius dalyvauti kiminų sodinimo talkoje Aukštumalos durpyne (Šilutės r.). Talkos metu numatyta surinkti donorinę kiminų dangos medžiagą (rugsėjo 13 d.) ir paskleisti ją 2 ha ploto jau įrengtame kiminų auginimo eksperimentiniame lauke (rugsėjo 14 d.).

Plačiau...

Lietuvoje ir Lenkijoje išbandomi inovatyvūs metodai įkurdinant durpojus išeksploatuotuose durpynuose pristatyti Bremene

    2019 m. gegužės 13-15 d.  Brėmene (Vokietija) vyko Tarptautinės pelkių draugijos (International Peatland Society) organizuota konvencija (IPS Convention 2019 ir simpoziumas „Ekonomikos sąsajos su aplinka ir visuomene: durpių ir jų pakaitalų naudojimo sodininkystėje ateitis“ („Economy meets Environment & Society: Future Use of Peat and Substitutes in Horticulture“).

Plačiau...

Pasaulinės pelkių dienos atgarsiai “Mūsų girių” žurnale

 

    “Žygiais paminėta Pasaulinė pelkių diena”  – taip žurnale “Mūsų girios” pristatomi vasario pradžioje per Lietuvą smagiai nuvilniję informaciniai  renginiai – pėsčiųjų žygiai Aukštumalos, Pūsčios, Siberijos, Piktežerio, Čepkelių, Kamanų ir kitose pelkėse. Taip siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į pelkių ekosistemų svarbą gamtos pasauliui ir žmogaus gyvenime. 

Plačiau...

Skaitytojų laukia nauji leidiniai apie pelkes ir Lietuvos saugomų teritorijų vertybes

    Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba tęsi pažadą trejus metus iš eilės kasmet publikuoti po leidinį visuomenei supažindinti su mūsų krašto saugomų teritorijų vertybėms ir jų apsauga. 2017 m. buvo išleista pirmoji šios serijos knyga “Gamtosaugos vertybės saugomose teritorijose”.  Leidinyje rasite saugomų teritorijų darbuotojų per daugelį metų surinktą ir apibendrintą informaciją apie Aukštaitijos, Dzūkijos, Kuršių nerijos, Žemaitijos nacionalinių parkų ir keturių Valstybinių gamtinių rezervatų – Čepkelių, Kamanų, Viešvilės ir Žuvinto biosferos – gamtos vertybes, žmogaus veiklos ir įgyvendintų gamtotvarkos priemonių poveikį gamtos vertybių būklei ir jų apsaugai.

Plačiau...

Nemuno deltos regioninis parkas kviečia į pelkių dienos žygį Aukštumalos aukštapelkėje

     DĖMESIO gamtos mylėtojai ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjai!

     Vasario 2 dieną, tarptautinės pelkių dienos proga, organizuojame kasmetinį žygį

po Aukštumalos aukštapelkę.

 

     Norintieji ne tik pasivaikščioti pažintiniu taku, bet ir paklampoti po pelkės gilumas esate laukiami

pažygiuoti kartu su mumis!

     Atvykusieji bus suskirstyti grupelėmis, kurias per pelkę vedžios mūsų gidai. 

 

Plačiau...

Šįkart kviečiame į Tarptautinės pelkių dienos žygį Šiaurės Rytų Lietuvoje – atkuriamoje Pūsčios pelkėje

     Vasario 2 dieną, 11:30 kviečiame kartu pažymėti Tarptautinę pelkių dieną.

 

     Žygio metu išvysite palengva atgimstančias sausinimo ir durpių kasybos sunaikintas pelkių buveines, stebėsite, kaip statomos užtūros, kurios padės pelkėje sulaikyti jos atgimimui gyvybiškai reikalingą vandenį, sužinosite, kodėl plyni kirtimai pelkėse yra būtini, išgirsite įdomių pasakojimų apie pelkes iš jas tyrinėjančių ir jų apsauga besirūpinančių specialistų.

     O kad nesušaltumėt surengsime šokinėjimo per griovius varžybas!

Plačiau...
Projekto partneriai ir rėmėjai:
Aukštumala 2021 © Visos teisės saugomos

Adresas: Algirdo g. 22, Vilnius, Lietuva

Telefonas: +37065620426

El. paštas: nerijus.z@glis.lt

elnis.lt