Naujienos

Rugsėjo 23-ioji mus kviečia į spanguolių žygį Aukštumaloje

     Mingės kaimo bendruomenė ir Nemuno deltos regioninio parko direkcija kartu su vietiniais gamtos gidais š.m. rugsėjo 23 d. (šeštadienį) 11 val.  kviečia Jus į rudenėjančią Aukštumalos aukštapelkę.  “Spanguolių žygio Aukštumaloje” metu bus renkamos lėšos gegužės mėnesį sudegusios pažintinio tako dalies atstatymui. Lėšos tako atnaujinimui bus renkamos nuo 10:00  iki žygio pradžios – 11:00. Surinktos lėšos bus perduotos Nemuno deltos regioninio parko direkcijai.

Plačiau...

Daugiau kaip po 100 metų garsiojo botaniko K. A. Vėberio provaikaičiai atrado Aukštumalos pelkę ir Nemuno deltą

     Liepos pradžioje Aukštumalos pelkę ir Nemuno deltą bei Kuršių neriją aplankė žymaus Prūsijos botaniko pelkėtyrininko profesoriaus Karlo Alberto Vėberio anūkas Axelis Vėberis bei proanūkas Matthiasas Frielingas. Iš Vokietijos atvykę svečiai kartu su juos lydėjusiais gerb. Loreta Šapranauskine,  LIFE projekto “Aukštumala” ekspertais bei  durpių įmonės UAB Klasmann Deilmann Šilutė atstove gerb. Valerija Daukantiene bendravo su Šilutės Hugo Šojaus muziejaus darbuotojais, smalsiai apžiūrėjo  muziejaus ekspoziciją, domėjosi Mažosios Lietuvos ir H. Šojaus dvaro istorija, jo gyventojų likimais ir net pastatų restauravimo darbais.     

Plačiau...

Baigiamajame LIFE programos projekto seminare pristatytos Aukštumalos pelkės atkūrimo veiklos

     Šių metų birželio 1-2 d.  Ventėje įvyko LIFE programos projekto “Aukštumalos aukštapelkės atkūrimas Nemuno deltos regioniniame parke (LIFE AUKSTUMALA LIFE12 NAT/LT/00965) baigiamasis seminaras, sukvietęs daugiau kaip 60 pelkėmis ir gamtos apsauga besidominčių svečių. Svečiai iš Lietuvos, Vokietijos, Baltarusijos, Rusijos, Latvijos, Estijos bei Danijos atstovavo valstybines įstaigas, nevyriausybines organizacijas, verslo įmones bei mokslo visuomenę.

Plačiau...

Neatsakingo elgesio gamtoje kaina – ugnis nuniokojo beveik 0,5 hektaro Aukštumalos pelkės. Aukštumalos pažintinis takas – uždarytas

     Vakar pavakare Aukštumalos pažintiniame take įsiplieskė gaisras. VĮ Šilutės miškų urėdijos ir Nemuno deltos regioninio parko specialistų duomenimis 0,48 ha plote ugnis sunaikino žolinę augalinę dangą, sužalojo tako pakraščiuose augančių beržų medelius bei krūmus.  Visiškai sudegė arba buvo stipriai apgadinta apie 150 m. naujojo medinio tako dangos.  Gamtos patirtus nuostolius įvertins atsakingi darbuotojai, bet juk ne viskas vertinama  kupiūromis ir monetomis.

Plačiau...

Knygą apie Aukštumalos aukštapelkę jau galite skaityti internete

     Knygą “Aukštumala: praeitis, dabartis, svajonės” jau galite skaityti internete.

 

     Knygoje aprašyta Aukštumalos aukštapelkės formavimosi istorija, supažindinama su aukštapelkėms būdingu gyvosios gamtos lobynu (buveinėmis, augalais ir gyvūnais), papasakota XIX a. pabaigos – XX a. pradžios greta pelkės gyvenusių pelkininkų buitis. Knygos puslapiai padės Jums suprasti, kuo vertinga paslaptinga aukštapelkės ekosistema, kaip lengvai galima ją sužaloti ir kaip sudėtinga gydyti žmogaus jau padarytas žaizdas. 

Plačiau...

Balandžio 22 d. kviečiame žiūrėti dokumentį filmą “Aukštumala atgyja” per LRT Kultūros programą

     Balandžio 22 d. (šeštadienį) 16.00 kviečiame LRT Kultūros kanale  žiūrėti dokumentį filmą “Aukštumala atgyja” (rež. E. Ostašenkovas). Filmas pasakoja apie ne tik apie Aukštumalos aukštapelkės, plytinčios Nemuno deltoje, gamtos vertybes, džiaugsmus ir negandas, bet ir atskleidžia pelkių ekosistemų reikšmę bei jų atkūrimo svarbą  šiuolaikiniame pasaulyje.

 

     Dokumentinis filmas sukurtas įgyvendinant LIFE+programos projektą  “Aukštumalos aukštapelkės atkūrimas Nemuno deltos regioniniame parke (LIFE AUKSTUMALA LIFE12 NAT/LT/00965)”.

 

Plačiau...

Aukštumalos ir kiti gamtiniai pažintiniai takai LR laidoje “Vienkartinė planeta”

     Antrąją šv. Vėlykų dieną Lietuvos radijo laidos “Vienkartinė planeta” vedėja Vaida Pilibaitytė kartu su viešnia Vitalija Arlauskiene  klausytojus pakvietė keliauti po Lietuvą ir aplankyti gamtinius takus.  Laidos viešnia gamtoje patirtus įspūdžius fiksuoja tinklaraštyje www.kelioneslietuvoje.com, kuriame patalpino “Lietuvos pažintinių takų žemėlapį“. Jame galite atrasti apie šimtą gamtos objektų ir jų aprašymų.

Plačiau...

Jūsų dėmesiui dokumentinis filmas “Aukštumala atgyja”

     Dokumentinis filmas “Aukštumala atgyja”  (rež. E. Ostašenkovas) visuomenei pristatytas š. m. kovo 20 d.  Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos lankytojų centre (Vilnius) ir balandžio 6 d. Kintų evangelikų liuteronų parapijos Donelaičio namuose (Šilutės r.). 

   

Plačiau...

Knygos ir dokumentinio filmo apie Aukštumalos aukštapelkę pristatymas Kintuose

     Balandžio 6 d.  Kintų evangelikų liuteronų parapijos Donelaičio namuose įvyko pažintinio leidinio „Aukštumala: praeitis, dabartis, svajonės“ (aut. J. Sendžikaitė, R. Pakalnis, L. Jarašius) ir dokumentinio filmo “Aukštumala atgyja” (rež. E. Ostašenkovas) pristatymas Šilutės krašto visuomenei. Renginyje dalyvavo knygos autoriai ir LIFE+ programos projekto “Aukštumalos aukštapelkės atkūrimas Nemuno deltos regioniniame parke (LIFE AUKSTUMALA LIFE12 NAT/LT/000965)” vadovas N. Zableckis.  Visgi, svarbiausi šios renginio dalyviai – Šilutės apylinkių gyventojai, kurie gražų ketvirtadienio vakarą paskyrė jų kaimynystėje esančiai pelkei, sugrįždami į praeitį, jausdami dabarties aktualijas ir bandydami nusikelti, kad ir į netolimą ateitį.  Būtent Jiems buvo skirtas šis renginys – Jiems ir Aukštumalai  arba Pelkei ir šalia jos gyvenančiam Žmogui.

Plačiau...
Projekto partneriai ir rėmėjai:
Aukštumala 2017 © Visos teisės saugomos

Adresas: Algirdo g. 22, Vilnius, Lietuva

Telefonas: +37065620426

El. paštas: nerijus.z@glis.lt

elnis.lt