Daugiau kaip po 100 metų garsiojo botaniko K. A. Vėberio provaikaičiai atrado Aukštumalos pelkę ir Nemuno deltą

     Liepos pradžioje Aukštumalos pelkę ir Nemuno deltą bei Kuršių neriją aplankė žymaus Prūsijos botaniko pelkėtyrininko profesoriaus Karlo Alberto Vėberio anūkas Axelis Vėberis bei proanūkas Matthiasas Frielingas. Iš Vokietijos atvykę svečiai kartu su juos lydėjusiais gerb. Loreta Šapranauskine,  LIFE projekto “Aukštumala” ekspertais bei  durpių įmonės UAB Klasmann Deilmann Šilutė atstove gerb. Valerija Daukantiene bendravo su Šilutės Hugo Šojaus muziejaus darbuotojais, smalsiai apžiūrėjo  muziejaus ekspoziciją, domėjosi Mažosios Lietuvos ir H. Šojaus dvaro istorija, jo gyventojų likimais ir net pastatų restauravimo darbais.     

 

    Vėliau svečiai dalyvavo šiltame susitikime su svetingais Nemuno deltos regioninio parko darbuotojais ir išradinga bei šmaikščia Rusnės seniūne Dalia Drobniene.

 

     Vakarėjant profesoriaus K. A. Vėberio vaikaičiai ieškojo prosenelio įspaustų pėdsakų Aukštumalos aukštapelkėje. Svečiai aplankė vos prieš metus atnaujintą, bet jau šią gegužę nuo ugnies nukentėjusį Aukštumalos pažintinį taką, klampojo po  Aukštumalos aukštaplynę, aplankė pelkės širdį su gausybe pelkinių ežerėlių, bei įvertino projekto metu vykdytų gamtotvarkos darbų  efektyvumą. 

 

Su prof. K. A. Vėberio vaikaičiais prisėdome ant jų proseneliui dedikuoto suoliuko Aukštumalos pažintiniame take